مرکز رشد فناوری سلامت
۱۴۰۰/۹/۶
1398/04/01
تسهيلات طرح سربازي تخصصي شركت‌هاي دانش‌بنيان
با توجه به اهميت و نقش نيروي انساني كليدي و فعال در شركت‌هاي دانش‌بنيان و فناور و در راستاي اجراي تسهيلات سربازي نخبگان فناور توسط مركز شركت‌ها و موسسات دانش بنيان معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، از ابتداي اجراي اين طرح كه از سال 95 بوده تا پايان سال 97، هزار و 352 نفر از تسهيلات طرح سربازي نخبگان فناوري مركز شركت‌ها و موسسات دانش بنيان معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري بهره‌مند شدند.
با اجراي طرح سربازي نخبگان فناور كه از سال 95 آغاز به كار كرده است اين تسهيلات در سال 95 به 146 نفر،در سال 96 به 584 نفر و در سال 97 به 622 نفر اختصاص يافته كه در مجموع هزار و 352 نفر از اين تسهيلات بهره مند شده‌اند.
معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري و بنياد ملي نخبگان به منظور پشتيباني از فعاليت‌هاي تخصصي دانش‌آموختگان برترِدانشگاهي كه به فعاليت‌هاي فنّاورانه اشتغال دارند، تسهيلات نظام وظيفۀ تخصصي را براي افراد فعال در شركت‌هاي دانش بنيان، شركت هاي مستقر در مراكز رشد و پارك هاي علم و فناوري در نظر گرفت كه به سه شكل انجام پروژه جايگزين خدمت در دستگاههاي دفاعي و دولتي، امريه در شركت دانش بنيان و انجام پروژه در شركت دانش بنيان اجرايي شده است.
همچنين لازم است ذكر شود كه طرح جذب سربازان وظيفه در قالب امريه صرفا براي افراد فعال در شركت هاي دانش بنيان قابل اجراست و فرد بايد فارغ التحصيل مقاطع كارشناسي و بالاتر باشد. به علاوه متقاضي استفاده از طرح سرباز امريه نبايد داراي برگ اعزام به خدمت با مهر غيبت باشد.
در اجراي طرح جايگزين خدمت براي دستگاه‌هاي دفاعي و دولتي نيز فرد متقاضي پس از احراز امتيازهاي لازم،به ستاد كل نيروهاي مسلح معرفي مي‌شود و بعد از اجراي پروژه پژوهشي مورد نياز يكي از سازمان‌هاي دفاعي يا دولتي كشور،كارت پايان خدمت خود را دريافت مي كند.
متقاضيان انجام پروژه جايگزين خدمت در شركت دانش بنيان نيز پس از كسب امتيازهاي لازم و تاييد اوليه از سوي مركز شركت ها و موسسات دانش بنيان،به بنياد نخبگان نيروهاي مسلح معرفي و پس از آن مراحل تخصيص فرد براي اجراي پروژه در شركت دانش بنيان ادامه خواهد يافت.
افراد متقاضي براي ثبت نام و استفاده از اين طرح ها،مي‌توانند به سامانه Sina.bmn.ir مراجعه كنند. همچنين اطلاعات تكميلي اعم از شرايط هر كدام از طرح ها،امتيازبنديهاي مورد نظر و نحوه ارسال درخواست در سامانه Daneshbonyan.ir آمده است.
تعداد بازدید:
263
نویسنده:
منبع:
آدرس شهركرد- رحمتيه - دانشگاه علوم پزشكي شهركرد- دانشكده پزشكي - طبقه سوم
كدپستي : 8813833435           تلفن: 33351040-038
دور نگار : 33351041-038
تاریخ بروز رسانی 1400/09/06
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal